IV Barbórkowy Turniej Drużyn Sędziowskich

W sobotę 5 grudnia 2015 r. odbył się IV Barbórkowy Turniej Drużyn Sędziowskich o Puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.
Grupa I: KS Wieliczka I, KS Myślenice, KS Gorlice, KS Brzesko.
Grupa II: KS Wieliczka II, KS Nowy Sącz, KS Limanowa, KS Bochnia.

Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy – KS Wieliczka II. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze i od samego początku zepchnęliśmy rywali do defensywy. Jednak nie wykorzystaliśmy świetnych okazji bramkowych, a po jednej z nielicznych kontr straciliśmy bramkę. Po stracie bramki nasza przewaga jeszcze wzrosła i w końcu się udało wyrównać. Po kolejnej składnej akcji piłkę znalazła się w bramce.

W kolejnym meczu przyszło nam zmierzyć się z rywalem zza miedzy czyli sędziami
z Limanowej. Po wyrównanym i ciekawym pojedynku zdobyliśmy decydującą bramkę i wygrywamy 1:0

W ostatnim meczu fazy grupowej graliśmy z KS Bochnia. Aby myśleć o walce o podium musieliśmy przynajmniej zremisować. Mecz okazał się ciężką przeprawą, ale dzięki ambicji i zaangażowaniu udało się osiągnąć korzystny rezultat i wygrać 2-0.

Po tym zwycięstwie Sędziowie z Nowego Sącza zajęli 1 miejsce w grupie i w półfinale
przyszło im zmierzyć się z I drużyną gospodarzy. W drugim półfinale doszło do pojedynku
KS Limanowa i KS Brzesko.

Mecz z drużyną gospodarzy długo nie układał się po naszej myśli. Szybko stracona bramka, szybko upływający czas i coraz większe zdenerwowanie nie przekładało się na składne akcje. Jednak w końcówce doprowadzamy do wyrównania i czeka nas konkurs rzutów karnych, w których wygrywamy 4:3 i jesteśmy w wielkim finale.

W finale podejmowaliśmy bardzo dobrze nam znaną drużynę KS Brzesko. Po kilku minutach wyrównanej gry objęliśmy prowadzenie, jednak po chwili prosty błąd w obronie i mecz zaczynamy od nowa. Stracona bramka podziałała na nas bardzo motywująco i w szybkim czasie zdobywamy kolejne 3 bramki. Koledzy z Brzeska jednak nie dali za wygraną, wycofali bramkarza, zepchnęli nas do defensywy i zdobyli 2 bramki. Wynik 4:3 dla nas po bardzo emocjonującym i pełnym dramaturgii finale.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. KS Nowy Sącz
2. KS Brzesko
3. KS Limanowa
4. KS Wieliczka 1
5. KS Gorlice
6. KS Wieliczka 2
7. KS Myślenice
8. KS Bochnia

Nagrody indywidualne:

Najlepszy Zawodnik: Michał Bilski z KS Wieliczka I
Najlepszy Strzelec: Maciej Młynarczyk z KS Nowy Sącz
Najlepszy Bramkarz: Dariusz Luberda z KS Limanowa

Galeria z turnieju dostępna pod tym linkiem.