Relacja + galeria z IX Kursokonferencji

W Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „LIMBA” w Poroninie, dnia 9 grudnia odbyła się IX Kursokonferencja organizowana przez Kolegium Sędziów w Nowym Sączu. Arbitrzy, którzy na co dzień prowadzą zawody w lokalnych i regionalnych klasach rozgrywkowych mogą na niej uzyskać wiele ciekawych wiadomości oraz podnieść swoje umiejętności, które wykorzystają na prowadzonych przez siebie zawodach. Celem kursokonferencji jest również zbliżenie i wzajemne poznanie środowiska sędziowskiego z Komisji w Nowym Sączu, Nowym Targu, Gorlicach oraz Limanowej. Co roku wartość szkoleniowa Kursokonferencji stoi na wysokim poziomie, co zachęca do uczestnictwa również osoby spoza naszego Kolegium Sędziów.

W tym roku jednym z prelegentów był obserwator szczebla centralnego Filip Robak, który zajął się kwestią zarządzania zawodami przez sędziego. Wykład poparty klipami z przeróżnych klas rozgrywkowych okazał się wyjątkowo pouczający. Kolejny temat przedstawił obserwator szczebla centralnego Tadeusz Stachura. Przybliżył on kwestię udzielania kar indywidualnych w polu karnym. Sytuacje, w których sędzia powinien bądź nie powinien udzielać kar indywidualnych w polu karnym. Ostatni wykład prowadzony przez Prezesa Kolegium Sędziów w Nowym Sączu, Stanisława Brożka dotyczył prawidłowej oceny zdarzeń boiskowych. Sędziowie uczestniczący w wykładzie mieli za zadanie na podstawie klipów wideo prawidłowo ocenić zdarzenia boiskowe. Swoją decyzję mieli uzasadnić odpowiednimi argumentami. W tym samym czasie wykład na temat prawidłowego wypełniania raportu obserwatora poprowadził Filip Robak.

Po części teoretycznej nastąpiło uroczyste zakończenie kursokonferencji, na którym złożono podziękowania prelegentom za poprowadzenie wykładów oraz uhonorowano dyplomami i pucharami sędziów za jubileusze meczowe.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy uczestnicy przenieśli się na wspólną biesiadę, na której można było skosztować przysmaki kuchni podhalańskiej. Do późnych godzin wieczornych trwały rozmowy sędziów na temat meczów minionej rundy jesiennej oraz planów na rundę wiosenną.
Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za liczną frekwencję i już dziś zapraszamy na X jubileuszową Kursokonferencję Metodyczno – Szkoleniową Kolegium Sędziów w Nowym Sączu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Relację przygotował Łukasz Kogut

Link do GALERII