Limanowa zdobyta. Forma idzie w górę!

Po zajęciu drugiego miejsca na pierwszym turnieju tej zimy w Bochni, drużyna sądeckich arbitrów wyruszyła na kolejny turniej sędziowski, który odbył się w Limanowej. Udział w turnieju wzięły zespoły Komisji Sędziowskich
z Bochni, Gorlic, Limanowej, Myślenic, Nowego Sącza, Nowego Targu i Wieliczki.

Organizatorzy przydzieli nas do grupy „B”, w której przyszło zmierzyć się nam z drużynami: Myślenic, Limanowej II oraz Gorlic.

Pierwsze nasze grupowe spotkanie, nie należało do zbyt udanych, dość szybko tracimy dwie bramki z drużyną Myślenic. Dwie minuty później strzelamy gola kontaktowego za sprawą Wiktora Webera, ale niestety przeciwnik bardzo szybko odpowiada trzecią bramką i to rozjemcy z Myślenic po końcowym gwizdku mogą cieszyć się z zainkasowania 3pkt. Nam pozostaje wielki niedosyt i oczekiwanie na kolejnego rywala.

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był drugi zespół Limanowej, oczywiście po nieudanym początku
w tych zwodach liczymy na pełną zdobycz punktowa. Wszystko bardzo dobrze się układa, jako pierwsi strzelamy bramkę i wydaje się, że kontrolujemy całe spotkanie. Niestety na 30 sekund przed planowanym zakończeniem meczu drużyna Limanowej strzela wyrównującego gola. Nie jesteśmy już w stanie odwrócić losu tego spotkania i pozostaje zadowolić się 1pkt.

Ostatni grupowy mecz rozgrywamy z drużyną gorlickich sędziów, do tego spotkania nikt nie musiał specjalnie naszej drużyny motywować, mecze miedzy tymi zespołami od zawsze są emocjonujące, pełne woli walki i oczywiście chęci zwycięstwa. Już przed spotkaniem wiemy, że aby marzyć o grze w półfinale musimy to spotkanie wygrać, a naszym przeciwnikom wystarczy remis.  Po kilku minutach sprawdzania sił, wreszcie możemy powiedzieć, że to szczęście uśmiechnęło się do Nas…zdobywamy bramkę, a jej strzelcem jest Kamil Skoczeń, który zapewnił nam 3 punkty w tym pojedynku i awans z drugiego miejsca w grupie „B” do półfinału.

W półfinale trafiamy na bardzo trudnego przeciwnika, a mianowicie drużynę gospodarzy. Limanowa w grupie
„ A” zmiotła rywali i z kompletem punktów zajęła 1 miejsce. Początek meczu przypominał starcie z drużyna Myślenic, znów bardzo szybko tracimy dwie bramki i to drużyna gospodarzy tak naprawdę jest bliżej gry w finale. Charakter zespołu pokazał, że gra się do końcowego gwizdka sędziego a nasza cierpliwość opłaciła nam się w 100%. Za sprawą Jaśka Horowskiego i Dawida Mitusia doprowadzamy do wyrównania, a mecz kończy się remisem 2-2. Skoro się nie wygrywa zawodów w regulaminowym czasie gry, to trzeba je wygrać w karnych…. i to właśnie uczyniliśmy. Wynik rzutów karnych 4-3 dla drużyny z Nowego Sącza. Należy dodać, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie sportowym i przez wielu uczestników zostało okrzyknięte przedwczesnym finałem.

 

Ostatni mecz turnieju, ten najbardziej oczekiwany przez wszystkich przyszło nam rozegrać z drużyną sędziów reprezentujących Podokręg Piłki Nożnej w Wieliczce. Mecz finałowy rządzi się własnymi prawami, tak naprawdę wygrywa ten, który zachowa najwięcej siły a także spokoju. Po nerwowym początku w naszym wykonaniu wiedzieliśmy, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej, drużyna nabrała rozpędu i tak naprawdę mecz finałowy oglądało się z wielka przyjemnością , bez niepotrzebnych nerwów i z wiarą w końcowy sukces. Cel został spełniony, pokonujemy drużynę Wieliczki 2-1  po golach Jaśka Tokarczyka i Wiktora Webera i to właśnie rozjemcy z Nowego Sącza mogą się cieszyć końcowym sukcesem, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Głos z trybun zdecydował, że wygrana w finale była sukcesem trenera Marka Ogórka, który pokerową zagrywką –  wpuszczeniem od pierwszych minut naszych dwóch „perełek” Ani i Majki oczarował przeciwnika, a brak skupienia arbitrów z Wieliczki pozwolił odnieść nam minimalne zwycięstwo. Marek niestety w tym turnieju, nie mógł zagrać z racji kontuzji, ale jeżeli zajmując miejsce na ławce trenerskiej, bez Marka w składzie będziemy wygrywać kolejne turnieje to nie mamy nic przeciwko aby tam pozostał…..heh

 

Na wielkie brawa zasługuje nasz kolega z drużyny Wiktor Weber, który z rąk obserwatora MZPN Władysława Bobka odebrał statuetkę za najlepszego zawodnika turnieju. Brawo Wiktor!!!  Nie pozostajemy na tym… pamiętaj, że liczymy na więcej w kolejnych turniejach.

Zarząd Komisji Sędziowskiej w Nowym Sączu, chciał ogromnie podziękować organizatorom turnieju za serdeczne przyjęcie i gościnę na najwyższym poziomie. Na ręce Jana Kurka oraz Krzysztofa Tokarczyka składamy szczere gratulacje.

 

Wyniki:

Myślenice – Nowy Sącz         1-3

Nowy Sącz – Limanowa II      1-1

Nowy Sącz – Gorlice              1-0

Półfinał:

Limanowa – Nowy Sącz         2-2       rzuty karne 3-4

Finał:

Nowy Sącz – Wieliczka           2-1

 

Tabela końcowa:

  1. Nowy Sącz
  2. Wieliczka
  3. Limanowa
  4. Myślenice
  5. Gorlice
  6. Bochnia
  7. Nowy Targ
  8. Limanowa II

Skład drużyny:

Mac Stefan, Mituś Dawid, Tokarczyk Jan, Horowski Jan, Skoczeń Kamil, Marcisz Dawid, Jurecka Anna, Filipowicz Maria, Weber Wiktor

Trener : Ogórek Marek

Kierownik drużyny: Kożuch Hubert

Osoby towarzyszące: Brożek Stanisław, Kolak Konrad, Szarek Franciszek .