6 miejsce na turnieju w Krakowie

W ubiegłą niedzielę odbyły się V Mistrzostwa Małopolskich Sędziów Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MZPN. W turniejowych zmaganiach wzięła udział również nasza komisja. Po słabym wystąpię w Gorlicach liczyliśmy na lepszy występ w Krakowie.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn. Los chciał, że w grupie znaleźliśmy się z zespołami z Gorlic, Krakowa II, Oświęcimia oraz Wieliczki. Wcześniej z turnieju wycofała się drużyna z Wadowic. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z naszymi kolegami z Gorlic. Początek spotkania był wyrównany, lecz z biegiem czasu coraz częściej do głosu i klarowniejszych sytuacji zaczęli dochodzić nasi rywale, kilka razy groźne strzały mijały naszą bramkę, a w jednej sytuacji uratował nas słupek. Punktem kulminacyjnym był niewykorzystany rzut karny przez gracza z Gorlic. W ostatnich sekundach meczu, piłka trafia pod nogi Kuby Niemasa, który bez wahania oddaje strzał po którym piłka znalazła się w bramce rywali. Cała drużyna wpadła w szał radości, a do swojego dorobku mogliśmy dopisać 3 punkty.

Chwilę po naszym meczu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie turnieju przez prezesa Kolegium Sędziów MZPN Andrzeja Sękowskiego. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć Ś. P. Edwarda Iwańskiego i przystąpiliśmy do dalszych sportowych zmagań.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Krakowem II  (zwycięzca turnieju) który miał w swoich składzie wielu doświadczonych zawodników. Trener Marek Ogórek polecił swoim zawodnikom aby Ci się nie otwierali i cierpliwie czekali na swoje okazję. Początek spotkania był obiecujący. To drużyna z Krakowa prowadziła grę, ale nasi zawodnicy co chwilę wyprowadzali kontry które mogły w efekcie przynieść nam bramkę. Niestety przytrafił nam się indywidualny błąd po którym piłka trafiła pod nogi rywala, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Próbujemy jeszcze zdobyć bramkę wyrównującą, dużo ryzykujemy i otwieramy się, co w konsekwencji przyniosło drugą bramkę drużynie z Krakowa. Po spotkaniu nasi zawodnicy czuli lekki niedosyt, ale do końca fazy grupowej pozostały jeszcze dwa mecz.

Naszym trzecim rywalem była drużyna z Wieliczki z którą tydzień temu przegraliśmy w Gorlicach. Tym razem rewanżujemy się naszym rywalom i to my wygrywamy to spotkanie 1:0 po pięknej indywidualnej akcji Kuby Niemasa który w sytuacji sam na sam z bramkarzem najpierw położył go na parkiecie, by później skierować piłkę do pustej bramki. Po tej sytuacji nieco cofamy się pod naszą bramkę i czekamy na kontry. Rywale jednak nie dochodzili do sytuacji strzeleckich, a po chwili sędziowie zakończyli to spotkanie.

Przed ostatnią serią spotkań w naszej grupie sytuacja była bardzo ciekawa. W walce o awans do półfinału liczyły się bowiem cały czas cztery drużyny (Kraków II, Gorlice, Oświęcim oraz Nowy Sącz) które zgromadziły w sumie po 6 pkt. Co ciekawe w piątej kolejce pauzowała Wieliczka, a więc do dalszej fazy pucharowej przechodzili zwycięzcy z pary Gorlice – Kraków II oraz Oświęcim – Nowy Sącz.

Rywale z Oświęcimia w zeszłym roku dotarli do finału, a w czasie obserwowanych przez nas pojedynków w których brali udział, prezentowali bardzo wysoki poziom. Początek spotkania z naszą drużyną to potwierdził. Rywale przejęli inicjatywę w całym spotkaniu, co udokumentowali również w postaci zdobycia trzech bramek. Nasi zawodnicy próbowali zdobyć bramkę honorową, jednak zabrakło czasu i odrobinę szczęścia. Musieliśmy się zadowolić trzecim miejscem w grupie ( w drugim spotkaniu Kraków II wygrał 2:1 z Gorlicami).

W meczu o piąte miejsce zmierzyliśmy się z drużyną z Brzeska. Mecz podobnie jak ten sprzed tygodnia zakończył się remisem 0:0, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tych lepsi okazali się nasi rywale więc ostatecznie musieliśmy się zadowolić szóstym miejsce w całym turnieju.

Podsumowując cały turniej należy stwierdzić, że nasza drużyna zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem. W naszym składzie brakowało kilku kluczowych zawodników którzy niewątpliwie pomogliby w osiągnięciu lepszego wyniku. Na wyróżnienie zasługuje postawa Kuby Niemasa który zdobył dla naszej drużyny wszystkie bramki.

Przerwa zimowa powoli dobiega końca. Przed nami ostatni turniej oldbojów w Niedzicy już w tą sobotę…

KS Nowy Sącz wystąpił w składzie: Michał Jabłoński, Dawid Mituś, Grzegorz Ciężobka, Kamil Skoczeń, Jakub Matras, Bartłomiej Kruczek, Mateusz Sarna.

Trener: Marek Ogórek

Kierownik: Hubert Kożuch

Osoby towarzyszące: Łukasz Kogut, Paweł Janus.