Słaby występ w Gorlicach

W minioną sobotę w Gorlicach odbył się XXIV Turniej Drużyn Sędziowskich w Gorlicach. Jak co roku udział w rywalizacji wzięła udział drużyna reprezentująca naszą komisję. Po wynikach osiąganych na poprzednich turniejach w Bochni i Limanowej, gdzie kolejno zajmowaliśmy 2. oraz 1. miejsce apetyty na dobry wynik rosły, jednak tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali.

W grupie znaleźliśmy się z zespołami KS Brzesko, KS Kraków, KS Wieliczka, KS Krosno oraz KS Nowy Targ. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z zespołem z Krosna. Nasza drużyna od początku dobrze go nie rozpoczęła. Szybko stracona bramka, dużo niedokładności, nerwowości, zadecydowały o tym, że łatwo przegraliśmy tę rywalizację 4:0. Jednak morale naszego zespołu nie opadły. Wszyscy dobrze wiedzieli, że nasza drużna na turniejach rozkręca się z meczu na mecz.

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z drużyną KS Wieliczka. Ten mecz był bardzo wyrównany. Gra naszego zespołu wyraźnie uległa poprawie. Dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, jednak nie mogliśmy ich udokumentować zdobyciem bramki. Czas uciekał, a nasz zespół coraz bardziej ryzykował i otwierał się na kontry rywali. Niestety w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę, a chwilę później rywale cieszyli się ze zwycięstwa. Nasza sytuacja w grupie była coraz bardziej trudniejsza.

Następne spotkanie rozegraliśmy z KS Kraków. Kolejny wyrównany mecz  w wykonaniu naszego zespołu. Tym razem już tak bardzo nie ryzykowaliśmy, tak jak to miało miejsce w poprzednim spotkaniu. Szukaliśmy swoich szans, graliśmy bardziej zachowawczo. Jednak jedyna bramka tego meczu padła łupem zespołu z Krakowa. Zamieszanie pod naszą bramką, niesygnalizowany strzał, rykoszet i to nasi rywale okazali się lepsi w tym pojedynku.  Po tym meczu morale naszego zespołu były bardzo niskie. Wszyscy wiedzieli, że w poprzednich  dwóch spotkaniach mogliśmy dopisać do swojego konta sześć punktów, jednak tym razem szczęście nam nie sprzyjało.

Czwarty mecz w grupie zagraliśmy z KS Nowy Targ. Mając w głowie dwie poprzednie porażki, które w jakiś sposób nas blokowały oraz perspektywę, że udział w turnieju skończy się dla nas już w fazie grupowej, przegraliśmy to spotkanie 3:0.

W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z KS Brzesko. Tym razem bez większej presji oraz nacisku na wynik zremisowaliśmy to spotkanie 0:0. W ten sposób dopisaliśmy do swojego dorobku jeden punkt i zakończyliśmy rywalizację w grupie na szóstym miejscu z bilansem brakowym 0:9.

Kolejny turniej w Krakowie już w najbliższą niedzielę. Mamy nadzieję, że wrócimy z niego w zdecydowanie lepszych nastrojach.

KS Nowy Sącz wystąpił w składzie: Michał Jabłoński, Jan Horowski, Dawid Mituś, Kamil Sobczak, Dawid Marcisz, Damian Sromek, Kamil Skoczeń, Bartłomiej Kruczek, Piotr Podkanowicz.

Trener: Marek Ogórek

Kierownik: Łukasz Kogut

Osoby towarzyszące: Konrad Kolak, Paweł Janus