Reprezentacja naszej Komisji wzięła udział w II Mikołajkowy Turnieju Charytatywnym w Bilczy

W Hali Sportowej w Bilczy, 8 grudnia 2018 roku, został rozegramy II Mikołajkowy Turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Wzięła w nim udział reprezentacja Komisji Sędziowskiej w Nowym Sączu oraz arbitrzy z Tarnowa, Nowego Targu, Rzeszowa, Lublina, Kielc, Ostrowca i Sandomierza, Skarżyska i Starachowic. W Turnieju mogli brać udział sędziowie powyżej 35 roku życia oraz sędzie bez limitu wiekowego.

Turniej rozpoczął się minutą ciszy. W ten sposób został upamiętniony zmarły tragicznie w styczniu tego roku sędzia z Podkarpacia, Henryk Białek, który był uczestnikiem pierwszej edycji turnieju. Zarząd Stowarzyszania Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają przekazał dla rodziny zmarłego popularnego „Henia” 1000 zł.

W finale turnieju doszło do powtórki sprzed roku. Po raz kolejny lepsi okazali się sędziowie z Podkarpacia, którzy pokonali 2:0 w rzutach karnych ekipę z Lublina. Trzecie miejsce zajął zespół z Kielc, który także w rzutach karnych wygrał z Tarnowem 4:3. Nasza drużyna dotarła do ćwierćfinału, w którym zremisowała z ekipą z Tarnowa 0-0. W serii rzutów karnych więcej szczęścia dopisało naszym konkurentom, którzy wygrali 2-1.

Najlepszym piłkarzem turnieju uznano Krzysztofa Lipczyńskiego reprezentującego zwycięską drużynę z Podkarpacia, a bramkarzem Krzysztofa Surdela z Tarnowa. Królem strzelców z 8 golami na koncie został Michał Wasil z Lublina. Z kolei najstarszym zawodnikiem był Czesław Żądło z Nowego Targu.

Głównym celem turnieju była pomoc zespołowi MEGAMOCNI Kielce, w którym grają dzieci
z autyzmem, zespołem Dawna, Aspergera, ADHD, cukrzycą, po amputacjach i innymi schorzeniami. Podczas turnieju zebrano do puszek 3491 zł. Zebrana kwota pozwoli m.in. wesprzeć wyjazdy drużyny na turnieje drużyn niepełnosprawnych oraz pomoże w bieżącej działalności zespołu.

Kolegom z KS Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na czele z Filipem Robakiem, Marcinem Bąkiem i Zbyszkiem Górnickim serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniałe przyjęcie. Gratulujemy bardzo dobrej organizacji turnieju i niepowtarzalnej atmosfery.

Dziękujemy naszym zawodnikom za ambitną walkę i pełne zaangażowanie na wszystkich meczach. Tym razem zabrakło trochę szczęścia, a także wyszedł brak zgrania w drużynie. Wszak w składzie oldbojów spotykamy się tylko dwa razy w roku.

Występowaliśmy w składzie: Katarzyna Oracz, Bogusław Bożek, Paweł Janus, Witold Mróz, Krzysztof Mirek, Konrad Kolak, Marek Ogórek, Paweł Słomka,  Przemysław Tokarczyk oraz opiekunowie: Stanisław Brożek, Hubert Kożuch.

Wyniki naszej drużyny:

Nowy Sącz – Kielce 3-4

Nowy Sącz – Podkarpacie 0-2

Nowy Sącz – Nowy Targ 3-2

Nowy Sącz – Tarnów 0-0 (w karnych 1-2) – ćwierćfinał

Relacja powstała na podstawie materiałów i zdjęć zamieszczonych na funpage’u ŚSPP.