Regulamin oraz informacje organizacyjne 3. Halowego Turnieju Drużyn Sędziowskich o Puchar Przewodniczącego KmS w Nowym Sączu. W tym roku charytatywnie „GRAMY DLA ANDRZEJA”

Turniej odbędzie się w niedzielę w godzinach 10:00-14:00 na hali w Brzeznej. Drużyny zostały utworzone terytorialnie (podział i nazwy umowne)Poniżej przedstawiamy regulamin.

Szczegółowy harmonogram gier oraz składy drużyn zostaną podane we środę lub czwartek. Po ich podaniu mogą ulec niewielkiej zmianie. Niektórzy zawodnicy mogą zostać przesunięci w celu wyrównania potencjału drużyn. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Dzięki hojnym ofiarodawcom w trakcie turnieju odbędzie licytacja cennych przedmiotów oraz loteria z nagrodami. Każdy los wygrywa, a
wartość nagród znacznie przewyższa cenę losów. Lista przedmiotów zostanie opublikowana przed turniejem.

Po turnieju przewidziany jest ciepły posiłek, następnie udekorowanie najlepszych drużyn. Zachęcamy sędziów do pozostania po turnieju w celu wspólnej integracji.

Każda drużyna będzie miała zapewniony komplet koszulek do grania. 2 dni przed turniejem koordynator poinformuje swoją drużynę czy będą również spodenki i getry, czy trzeba sobie przynieść we własnym zakresie.

WAŻNE!!! Mamy napięty harmonogram gier, dlatego wszystkie mecze muszą zaczynać się punktualnie. Pierwszy o 10. Mecze nie mogą być opóźniane z powodu nieobecności drużyny lub poszczególnych zawodników. 

Wszyscy spotykamy się w hali o 9:30.

REGULAMIN ROZGRYWEK

CEL:
Pomoc choremu Andrzejowi Rosadzińskiemu. Zebranie pieniędzy na jego rehabilitację. Propagowanie zdrowego stylu życia, integracja sędziów piłki nożnej, selekcja wyróżniających się zawodników do reprezentacji KmS Nowy Sącz, wyłonienie najlepszej drużyny z Komisji Sędziowskiej w Nowym Sączu.
TERMIN I MIEJSCE:
10 luty 2019 r. godz. 10:00, sala gimnastyczna Gimnazjum w Brzeznej.
UCZESTNICY:
W turnieju mogą brać udział drużyny sędziowskie (czynni sędziowie piłki nożnej należący do KmS Nowy Sącz podzieleni terytorialnie, kursanci i sędziowie rzeczywiści). 

PODZIAŁ NA DRUŻYNY:

W turnieju bierze udział 6 drużyn:

  1. Nowy Sącz                             (koordynator Robert Budnik)
  2. Stary Sącz + Podegrodzie     (koordynator Dawid Mituś)
  3. Nawojowa + Kamionka       (koordynator Jan Horowski)
  4. Paszyn + Jezioro Rożnowskie (koordynator Mirosław Szarota)
  5. Uczestnicy zimowego kursu dla sędziów    (Szymon Olchawa)

Nazwy drużyn oraz podział terytorialny jest umowny. Organizatorzy mogą przesuwać sędziów w celu wyrównania ilości zawodników  w drużynie oraz poziomu piłkarskiego drużyn.

SYSTEM ROZGRYWEK:
– Halowy Turniej zostanie rozegrany w systemie „każdy z każdym”.
– Czas meczu: 12 minut bez zmiany pola gry. Mecze muszą zaczynać się punktualnie i nie mogą być opóźniane z powodu nieobecności drużyny lub poszczególnych zawodników. W przypadku nie stawienia się drużyny na czas grozi jej walkower.
– W grze biorą udział pięcioosobowe zespoły (w tym bramkarz). Wszyscy zawodnicy tworzący drużynę uczestniczą w grze taką samą ilość czasu.
– Sędzia ma do dyspozycji kary: żółta kartka – 2 minuty oraz czerwona kartka – 5 minut.
– Gra odbywa się zgodnie z Przepisami gry.
– Zmiany zawodników podczas gry wykonuje się systemem hokejowy bez konieczności zgłaszania tego faktu sędziemu. Zmiany należy jednak dokonać w sposób nieutrudniający gry a na boisku musi się znajdować wymagana liczba grających.
– Po wyjściu piłki za linię końcową boiska bramkarz rozpoczyna grę ręką.
– Auty wykonujemy nogą. Piłka musi stać nieruchomo na linii bocznej lub poza nią.
– Podczas gry nie wolno wykonywać wślizgów, zarządzany jest rzut wolny bezpośredni a w obrębie pola karnego – rzut karny.
ZASADY PUNKTACJI I KLASYFIKACJI:
Za zwycięstwo – 3 pkt.
Za remis – 1 pkt.
Za przegraną – 0 pkt.
W przypadku równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decydują:
a/ bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi zespołami
b/ różnica bramek
c/ większa liczba strzelonych bramek.
Strój, obuwie:
– Na terenie sali gimnastycznej wymagana jest zmiana obuwia na sportowe z jasną podeszwą. Brak powoduje zakaz udziału w meczu.
– Zawodnicy każdej z drużyn powinni posiadać jednolite stroje/koszulki.
Inne:
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

– Organizator oraz sędziowie nie biorą odpowiedzialności za wypadki losowe w trakcie trwania rozgrywek oraz za rzeczy pozostawione w szatni lub na terenie obiektu.
– Prawo interpretacji regulaminu należy do organizatora.