Zakończenie kadencji Zarządu Komisji Sędziowskiej w Nowym Sączu

Szanowne koleżanki  i koledzy!

Z dniem 1 lipca 2019 Komisja Sędziowska w Nowym Sączu przestała istnieć/została rozwiązana. W związku z tym uznałem, że zanim nowy sezon rozkręci się na dobre należy Wam się kilka słów wyjaśnienia, na wypadek gdyby nie wszyscy orientowali się w zaistniałych zmianach. Zatem pokrótce:

Ze względu na reformę zarządzoną przez PZPN struktury piłkarskie w ramach Małopolskiego ZPN uległy reorganizacji. Dotychczasowy Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu stał się Podokręgiem. Idąc za tym spłaszczyły się również struktury sędziowskie. Kolegium Sędziów OZPN Nowy Sącz, które swoim zasięgiem obejmowało do tej pory 4 Komisje Sędziowskie: Nowy Sącz, Gorlice, Nowy Targ oraz Limanowa przekształciło się teraz w Kolegium Sędziów Podokręgu Nowy Sącz. Swoją jurysdykcją obejmuje tylko obszar Nowego Sącza, w miejsce dotychczasowej Komisji, która z tego względu została rozwiązana.

W trakcie trwania naszej kadencji udało się zrealizować z sukcesem kilka przedsięwzięć, które wymienię w telegraficznym skrócie:

 1. Budowa nowej strony internetowej,
 2. Ujednolicenie strojów sędziowskich,
 3. Zakup koszulek wizytowych polo dla sędziów i obserwatorów,
 4. Zakup toreb i ortalionów,
 5. Zimowe wewnętrzne turnieje halowe sędziów zrzeszonych w KmS Nowy Sącz,
 6. Akcja charytatywna dla przyjaciela KmS Nowy Sącz Andrzeja Rosadzińskiego – zebrane 5202,95 zł
 7. Kadra szkoleniowa dla perspektywicznych sędziów,
 8. Wojny Paintballowe oraz spotkania integracyjne,
 9. Rekordowa ilość absolwentów kursów sędziowskich – około 60 osób w ciągu 3 lat,
 10. Topowi wykładowcy na zebraniach plenarnych: Marcin Szulc, Paweł Płoskonka, Grzegorz Jabłoński, Michał Fudala, Jan Pawlikowski, Michał Górka oraz najlepsi sędziowie i obserwatorzy z naszej Komisji,
 11. Obsada dobierana w celach szkoleniowych – doświadczony sędzia + rozwijający się sędziowie + obowiązkowe omówienie przeprowadzonych zawodów,
 12. Zostawiamy finanse Komisji w doskonałej kondycji z dużą nadwyżką dla naszych następców.

Na ostatnim posiedzeniu KmS w dniu 30 czerwca Zarząd podjął istotne decyzje:

 1. Wytypowano sędziów do awansu do klasy A. Wszystkim awansowiczom serdecznie gratulujemy! Zasłużyliście na to w ciągu całego sezonu. Mamy nadzieję, że klasa A to tylko krótki etap w Waszej przygodzie sędziowskiej i za rok spotkamy się w klasie Okręgowej.
 2. Zostanie zrealizowana i dofinansowana akcja zakupu chorągiewek sędziowskich. Zarząd zdecydował, że będą to markowe chorągiewki obrotowe B+D. Każdy sędzia będzie miał możliwość zakupu chorągiewki za którą zapłaci symboliczne 20 zł. Chorągiewki będą dystrybuowane na zebraniu w dniu 22.8.

W związku z tym, iż Zarząd Komisji kierowany przeze mnie również został rozwiązany z dniem 1 lipca chciałbym serdecznie podziękować za 3-letnią bardzo owocną współpracę wszystkim jego członkom. Hubert, Krzysiek, Paweł, Marek, Marcin, Łukasz dziękuję za Wasze zaangażowanie i kawał społecznej pracy jaką włożyliście w działalność w Zarządzie. Praca z Wami to była wielka przyjemność.

Nowemu Zarządowi życzę wszelkich sukcesów.

Konrad Kolak