Relacja z XXIV Memoriału im. Piotra Nowackiego

Tegoroczny, 24. Memoriał im Piotra Nowackiego odbył się 29 sierpnia, tym razem na obiekcie sportowym w Nawojowej. Na wzór ubiegłych lat, impreza przyciągnęła wiele ekip sędziowskich z całej Małopolski. Pogoda jak co roku również nie zawiodła organizatorów. Zawody odbywały się na świetnie przygotowanej murawie i dostarczyły kibicom wiele pozytywnych – sportowych wrażeń.

Dla nowych uczestników imprezy, pozwolimy sobie na moment przybliżyć sylwetkę i postać  sędziego Piotra Nowackiego, który był młodym, utalentowanym sędzią III ligi. Jednak jego dobrze zapowiadającą się karierę sędziowską przerwał tragiczny wypadek samochodowy, w drodze na mecz. Wraz z nim podróżowali obserwator Pan Zbyszek Gawryś oraz Stanisław Tokarz. Dla Piotrka jak się później okazało, była to ostatnia podróż…

W tym roku, organizatorzy imprezy postanowili zorganizować Mszę Św. polową której przewodniczył ks. Kapelan Józef Wojnicki, w której udział wzięli licznie zebrani nasi znakomici goście. Po zadumie i chwili nostalgii nad osobą Piotra i sygnale gwizdka który wybrzmiał z ust księdza kapelana, przystąpiono do zmagań sportowych.

Rozgrywki sportowe rozpoczęły się tuż po godzinie 16. Pierwsza kolejka fazy grupowej nie wyłoniło zwycięzców. Nowy Sącz zremisował z Nowym Targiem 2:2, a Tarnów podzielił się punktami z Dębicą. W następnej serii gier tylko Tarnów potrafił  zainkasować komplet punktów, wygrywając z Nowym Sączem 1:0, a Brzesko bezbramkowo zremisowało z Krakowem. Jak się później okazało nie był to jedyny bezbramkowy remis ekipy z Brzeska, bowiem w następnym spotkaniu podzielili się punktami z drużyną KS Gorlice również po bezbramkowym remisie, z kolei Nowy Targ niespodziewanie wysoko uległ ekipie z Dębicy 0:3, która w następnej kolejce tym razem straciła trzy bramki w pojedynku z Nowym Sączem. W ostatnich meczach fazy grupowej Gorlice przegrały z Krakowem 1:0, a Nowy Targ po emocjonującym spotkaniu zremisował z Tarnowem 1:1. Spotkanie to było bardzo wyrównane. Nierzadko dochodziło do twardej walki między zawodnikami. Mimo, że był to turniej towarzyski, zawodnicy w pojedynkach nie odstawiali nogi.

W półfinałach turnieju pierwszą i jakże ważną bramkę zdobyła drużyna z Brzeska która pokonała rywala z Tarnowa 1:0. W pojedynku Krakowa z Nowym Sączem po bezbramkowym remisie, tryumfatora spotkania musiała wyłonić seria jedenastek. Te pewniej wykonali nasi goście, dzięki temu zameldowali się w finale tegorocznej imprezy. W meczu którą stawką było 5. miejsce w turnieju, Dębica po morderczym konkursie serii jedenastek pokonało Gorlice 8-7. Przed wielkim finałem zgromadzeni kibice oraz działacze mogli obejrzeć pojedynek Nowego Sącza z Tarnowem. W meczu o 3 miejsce również nie zobaczyliśmy bramek, o zwycięstwie również musiały zadecydować rzuty karne. Gospodarze w tym spotkaniu nie okazali się gościnni dla drużyny z Tarnowa, wygrywając 4-3.

W finale imprezy zameldowała się ekipa z Krakowa oraz Brzeska. Podobny pojedynek miał miejsce w fazie grupowej zawodów, wtedy padł bezbramkowy remis. Nie inaczej było w spotkaniu finałowym. regulaminowy czas gry nie pozwolił wyłonić zwycięzcy, a serię jedenastek skuteczniej wykonali sędziowie z Brzeska i to oni zostali tryumfatorami XXIV Memoriału im. Piotra Nowackiego. KS Brzesko gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym ekipom ambitnej i sportowej postawy.

Dziękujemy, że odwiedziliście kolegów z Nowego Sącza i już teraz zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszowy – XXV Memoriał im. Piotra Nowackiego.

Po zmaganiach sportowych, zawodnicy, kibice oraz zaproszeni goście zasiedli do stołów, na których mogli zasmakować różnych przysmaków z grilla, przygotowanych przez naszych kolegów z Komisji Sędziowskiej w  Nowym Sączu. Chwilę później rozpoczęło się uroczyste podsumowanie Memoriału oraz wręczenie indywidualnych nagród i wyróżnień.

Dziękujemy za udostępnienie i serdeczne przyjęcie gospodarzom obiektu sportowego w Nawojowej. Z tego miejsca serdecznie podziękowania składamy na ręce Pana Jana Kulpy.

Z tego miejsca, wielkie podziękowania składamy na ręce sponsorów którzy jak co roku, bardzo chętnie wspierali organizatorów. Bez Waszej pomocy, nie udałoby się zorganizować tej wspaniałej imprezy.

Dziękujemy!!!

Zespoły:

Grupa A Grupa B  
1. KS MZPN Podokręg Nowy Sącz

2. KS MZPN Podokręg Nowy Targ

3. KS MZPN Podokręg Tarnów

4. KS PZPN Podokręg Dębica

1. KS MZPN Kraków

2. KS MZPN Gorlice

3. KS MZPN Brzesko

 

 
Wyniki/tabela: grupa A  
Nowy Sącz Nowy Targ 2-2   1. Tarnów 3 5 3-2
Tarnów Dębica 1-1 2. Nowy Sącz 3 4 5-3
Nowy Sącz Tarnów 0-1 3. Dębica 3 4 4-3
Nowy Targ Dębica 0-3 4. Nowy Targ 3 2 3-6
Nowy Sącz Dębica 3-0  
Nowy Targ Tranów 1-1  
Wyniki/tabela:  grupa B  
Brzesko Kraków 0-0   1. Kraków 3 4 1-0
Gorlice Brzesko 0-0 2. Brzesko 3 2 0-0
Kraków Gorlice 1-0 3. Gorlice 3 1 0-1
               
       
       
Faza „Play Off”  
A1-B2 /1/ Tarnów Brzesko 0-1  
B1-A2 /2/ Kraków Nowy Sącz 0-0 k. 2-1  
o 5 m. A3-B3 Dębica Gorlice 0-0 k.8-7  
o 3 m. P1-P2 Nowy Sącz Tarnów 0-0 k.4-3  
o 1m. W1-W2 Kraków Brzesko 0-0 k.3-4  
Kolejność końcowa:  
1. KS PPN Brzesko  
2. KS MZPN Kraków  
3. KS PPN Nowy Sącz  
4. KS OZPN Tarnów  
5. KS PPN Dębica  
6. KS PPN Gorlice  
7. KS PPN Nowy Targ  

Wyróżnienia:

Król strzelców:            Przemysław Grębski (KS PPN Nowy Sącz)

Najlepszy zawodnik:   Maciej Górski (KS MZPN Kraków)

Najlepszy bramkarz:   Michał Fudala (KS PPN Brzesko)

Specjalnymi wyróżnieniami PZPN zostali obdarowani: ks kapelan Józef Wojnicki, Sławomir Nowacki, Piotr Musialik (kraków), Bronisław Mazur (Kraków), Zbigniew Augustyn (Gorlice), Marcin Tesarski (Nowy Targ), Roman Baran (Nowy Targ), Ryszard Świerczek (Tarnów), Andrzej Maślanka (Brzesko),  Krzysztof Lipczyński (Dębica), Michał Fudala (Brzesko),  Henryk Matras (Brzesko), Stanisław Mitoraj (Nowy Targ), Tomasz Baliczek (dyrektor wydziału sportu i turystyki UM Nowego Sącza) , Zbigniew Gawryś (MZPN Podokreg Nowy Sącz)

Również specjalnymi wyróżnieniami Firmy „Wiśniowski” zostali obdarowani: p. Małgorzata Nowacka i Janina Nowacka