„XXV rocznica tragicznej śmierci Piotra Nowackiego – III ligowego arbitra z Nowego Sącza”

W dniu dzisiejszym tj. 20.08.2020 r. mija 25 rocznica tragicznej śmierci sędziego piłkarskiego Piotra Nowackiego.

Dla nowych Kolegów z organizacji sędziowskiej, pozwolimy sobie na moment przybliżyć sylwetkę i postać sędziego Piotra Nowackiego, który był młodym, utalentowanym sędzią III ligi, nadzieją sędziowskiej Sądecczyzny na osiąganie wielkich sukcesów. Jednak jego dobrze zapowiadającą się karierę sędziowską przerwał tragiczny wypadek samochodowy w drodze na mecz. Wraz z Piotrem podróżowali  Zbigniew Gawryś oraz Stanisław Tokarz. Dla Piotrka jak się później okazało, była to ostatnia podróż….

Pan Zbyszek do dnia dzisiejszego prężnie wspiera organizację sędziowską, jest obserwatorem oraz wiceprzewodniczącym Komisji Sędziowskiej w Nowym Sączu, natomiast Pan Staszek kilka lat temu zakończył przygodę z obserwowaniem arbitrów.

Po tragicznej śmierci Piotra, ówczesne władze Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowy Sącz oraz Kolegium Sędziów postanowiły zorganizować  Memoriał im. Piotrka Nowackiego, jednym z pomysłodawców był Bogusław Klimek, obecny sekretarz MZPN Podokręgu Nowy Sącz oraz obserwator. Co roku Kolegium Sędziów Nowy Sącz w porozumieniu z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej a później Podokręgiem Nowy Sącz organizowało Turniej Piłkarski drużyn sędziowskich aby uczcić pamięć zmarłego Kolegi. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną Turniej został odwołany.

W 25 rocznicę tragicznej śmierci władze MZPN Podokręgu Nowy Sącz, Zarząd Komisji Sędziowskiej oraz obserwatorzy odwiedzili grób zmarłego Piotra Nowackiego.

Natomiast w przyszły czwartek 27 sierpnia 2020 roku o godz. 17.00 w kaplicy p/w Matki Boskiej Licheńskiej (Stary Cmentarz) zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji śp. Piotra Nowackiego oraz wszystkich zmarłych sędziów piłki nożnej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

H.Kożuch