Relacja z 23. Memoriału im. Piotra Nowackiego Nowy Sącz/Kamionka Wlk. 16.08.2018

Tegoroczny, 23. Memoriał im Piotra Nowackiego odbył się 16 sierpnia w Kamionce Wielkiej. Jak co roku impreza przyciągnęła ekipy sędziowskie z całej Małopolski i jak co roku pogoda nie zawiodła organizatorów. Dzięki temu można było przystąpić do sportowych zmagań w doskonałych warunkach.

Dla nowych uczestników imprezy warto przybliżyć postać  sędziego Piotra Nowackiego, który był młodym, utalentowanym sędzią III ligi. Jednak jego dobrze zapowiadającą się karierę sędziowską przerwał tragiczny wypadek samochodowy, w drodze na mecz. Wraz z nim podróżowali obserwator Pan Zbyszek Gawryś oraz Stanisław Tokarz. Dla Piotrka jak się okazało była to ostatnia podróż…

Przed rozpoczęciem rozgrywek przedstawiciele naszego Kolegium tradycyjnie złożyli wiązankę na grobie zmarłego kolegi.

Rozgrywki sportowe rozpoczęły się po godzinie 16. W pierwszej kolejce fazy grupowej, Tarnów pokonał Kraków 1:0, z kolei Nowy Sącz uporał się z Limanową 2:0. W grupie B, Gorlice po emocjonującym spotkaniu pokonały sędziów z Podhala 3:2. W meczu Brzesko – Wieliczka padł bezbramkowy remis.

W kolejnej serii spotkań, Nowy Sącz kontynuował passę zwycięstw i pewnie uporał się z ekipą z Krakowa 1:5. W drugim spotkaniu Limanowa w meczu o być albo nie być w turnieju pewnie pokonała Tarnów 3:0. Na sąsiednim boisku Nowy Targ znowu doznał porażki, tym razem z ekipą z Brzeska stosunkiem 3:5, a Wieliczka ponownie zremisowała swój mecz, tym razem z ekipą z Gorlic. Spotkanie to było bardzo wyrównane. Nierzadko dochodziło do twardej walki między zawodnikami. Mimo, że był to turniej towarzyski, zawodnicy w pojedynkach nie odstawiali nogi.

W ostatniej serii spotkań grupowych, Limanowa pokonała Kraków 4:0 i pewnie zameldowała się w fazie pucharowej turnieju. W drugim spotkaniu tej grupy Nowy Sącz pokonał Tarnów 2:1 i z kompletem punktów zajął w swojej grupie I miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Limanowej. W grupie B Wieliczka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo pokonując Nowy Targ 3:1, ostatecznie plasując się na drugiej pozycji w grupie. Tryumfatorem grupy została ekipa z Gorlic która w ostatnim spotkaniu pewnie pokonała Brzesko 3:0.

W półfinałach turnieju odpadali kolejno tryumfatorzy poszczególnych grup. Po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu Nowy Sącz w regulaminowym czasie zremisował z Wieliczką 2:2. W serii jedenastek, lepsza okazała się ekipa z Wieliczki. W drugim spotkaniu Gorlice uległy Limanowej 1:3. W ten sposób poznaliśmy parę finałową turnieju, którą tworzyły zespoły z Wieliczki oraz Gorlic. W meczu o 7. miejsce Tarnów zremisował z Nowym Targiem 0:0. W serii jedenastek lepsza okazała się ekipa z Podhala. W potyczce o miejsce 5. Kraków musiał uznać wyższość ekipy z Brzeska, która wygrała ten pojedynek stosunkiem 3:1.

Przed wielkim finałem zgromadzeni kibice oraz działacze mogli obejrzeć pojedynek Nowego Sącza oraz Gorlic. Po zaciętym spotkaniu na najniższym stopniu podium zameldowała się ekipa z Gorlic która pokonała swojego rywala 2:1. W finale regulaminowy czas gry nie pozwolił wyłonić zwycięzcy, a serię jedenastek skuteczniej wykonali sędziowie z Limanowej i to oni zostali tryumfatorami XXIII Memoriału im. Piotra Nowackiego. KS Limanowa gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym ekipom ambitnej postawy. Dziękujemy, że odwiedziliście kolegów z Nowego Sącza i już teraz zapraszamy w przyszłym roku.

Po zmaganiach sportowych, zawodnicy, kibice oraz zaproszeni goście zasiedli do stołów, na których mogli zasmakować różnych przysmaków z grilla, przygotowanych przez naszych kolegów z Komisji Sędziowskiej w  Nowym Sączu. Chwilę później rozpoczęło się uroczyste podsumowanie Memoriału oraz wręczenie indywidualnych nagród i wyróżnień.

Podczas ceremonii  dyplomami za awans zostali nagrodzeni: Krzysiek Budnik, Dawid Marcisz, Michał Jabłoński, Mateusz Sarna i Darek Torba. Natomiast puchar za jubileusz 1500 meczów odebrał Andrzej Gomółka.

Jest to drugi z rzędu Memoriał organizowany na obiekcie Skalnika. Gospodarzom obiektu na czele z Prezesem Janem Michalikiem serdecznie dziękujemy za gościnę.

Relację przygotował Łukasz Kogut.

Zespoły:

Grupa A Grupa B
1. KS MZPN Karków

2. KS TOZPN Tarnów

3. KS PPN Limanowa

4. KS OZPN Nowy Sącz

1. KS PPN Brzesko

2. KS PPN Gorlice

3. KS PPN Wieliczka

4. KS PPPN Nowy Targ

Wyniki/tabela: grupa A
Kraków Tarnów 0-1 1. Nowy Sącz 3 9 9-2
Limanowa Nowy Sącz 0-2 2. Limanowa 3 6 7-2
Kraków Nowy Sącz 1-5 3. Kraków 3 3 2-9
Limanowa Tarnów 3-0 4. Tarnów 3 0 1-6
Kraków Limanowa 0-4
Nowy Sącz Tranów 2-1
Wyniki/tabela:  grupa B
Nowy Targ Gorlice 2-3 1. Gorlice 3 7 7-3
Brzesko Wieliczka 0-0 2. Wieliczka 3 5 4-2
Nowy Targ Brzesko 3-5 3. Brzesko 3 4 5-6
Gorlice Wieliczka 1-1 4. Nowy Targ 3 0 6-11
Nowy Targ Wieliczka 1-3
Gorlice Brzesko 3-0
Faza „Play Off”
A1-B2 /1/ Nowy Sącz Wieliczka    2-2       k.1-3
B1-A2 /2/ Gorlice Limanowa 1-3
o 7 m. A4-B4 Tarnów Nowy Targ     1-1        k.2-3
o 5 m. A3-B3 Kraków Brzesko 1-3
o 3 m. P1-P2 Nowy Sącz Gorlice 1-2
o 1m. W1-W2 Wieliczka Limanowa   0-0     k.1-3
Kolejność końcowa:
1. KS PPN Limanowa
2. KS PPN Wieliczka
3. KS PPN Gorlice
4. KS OZPN Nowy Sącz
5. KS PPN Brzesko
6. KS MZPN Kraków
7. KS PPPN Nowy Targ
8. KS OZPN Tarnów

Wyróżnienia:

Król strzelców:              Piotr Śmierciak (Limanowa)

Najlepszy zawodnik:   Kamil Grądalski (Gorlice)

Najlepszy bramkarz:   Grzegorz Grochal (Wieliczka)

Dziękujemy za przybycie szanownym gościom: Antoni Ogórek – wiceprezes OZPN Nowy Sącz, Andrzej Sękowski – prezes KS MZPN, Rodzina Nowackich, Bronisław Mazur, Ryszard Frączek, Ryszard Świerczek, Paweł Krzemiński, Paweł Płoskonka, Jan Pilarski, Tomasz Pilarski, Andrzej Maślanka, Michał Fudala, Henryk Matras, Robert Grochal, Filip Robak, Bogusław Górnik, Marcin Tesarski, Jan Chlipała, Zbigniew Augustyn, Piotr Firlit, Gabriel Antoszak, Jan Kurek, Krzysztof Tokarczyk, Franciszek Szarek, Stanisław Tokarz, Antoni Ogórek, Zbigniew Gawryś, Paweł Janus, Stanisław Myjak.

Link do GALERII

Materiał wideo opublikujemy w osobnym poście.