Zmarł Ryszard Szubryt – Nasz autorytet sędziowski, serdeczny Przyjaciel, wychowawca wielu pokoleń!

W dniu 25 grudnia 2023 roku w Święta Bożego Narodzenia w wieku 70 lat zmarł Nasz serdeczny Przyjaciel, wieloletni sędzia piłkarski, ikona sądeckiego środowiska sędziowskiego – Ryszard Szubryt.

Śp. Ryszard urodził się 24 marca 1953 r. w Nowym Sączu. Do organizacji sędziowskiej należał ponad pół wieku, gdyż w roku 1971 wstąpił do ówczesnego OKS w Nowym Sączu. W swojej przepięknej przygodzie sędziowskiej, która trwała ponad 50 lat Rysiu prowadził zawody sportowe na poziomie IV ligi oraz klas niższych w lokalnych ligach piłkarskich. Oficjalnie przeprowadził 3273 spotkania piłkarskie, co jest rekordowym wyczynem w skali kraju. Warto podkreślić, iż w 2023 roku w rundzie wiosennej Ryszard przeprowadził 35 spotkań w ligach młodzieżowych co pokazuje, że do ostatnich chwil swojego życia brał czynny udział w życiu sędziowskim. Śp. Rysiu był dobrym człowiekiem, uczynnym, zaradnym, opiekuńczym ale przede wszystkim  wspaniałym Kolegą i Przyjacielem. Tak w życiu prywatnym jak również na boisku kierował się najwyższymi wartościami. Uczciwość, skromność, życzliwość to cechy które go charakteryzowały. Był człowiekiem bardzo ambitnym i pomocnym, w szczególności dla młodych „wilczków” sędziowskich. Śp. Rysiu nigdy nie odmawiał pomocy, zawsze chciał być blisko organizacji  wszystkich  najważniejszych wydarzeń sędziowskich, mocno angażował się w coroczną organizację Memoriału im. Piotra Nowackiego – tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym sędziego. Nigdy nie trzeba było Go prosić o pomoc, zazwyczaj to sam ją proponował. Był wielkim społecznikiem, człowiekiem nie zastąpionym. Jego odejście pozostawi w organizacji sędziowskiej wielką pustkę, której nikt i nic nie będzie w stanie wypełnić.

W imieniu Przewodniczącego Kolegium Sędziów MZPN Podokręgu Nowy Sącz Stanisława Brożka, Zarządu oraz wszystkich sędziów i obserwatorów pragniemy złożyć dla całej rodziny Śp. Rysia (małżonce, dzieciom, wnukom) wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje.

Żegnaj Przyjacielu… Drogi Kolego!

Spoczywaj w Pokoju.

Msza Św. Żałobna odprawiona zostanie dnia 30 grudnia 2023r. (sobota) o godz. 12.30 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

Po Mszy Św. Żałobnej Urna z Prochami Zmarłego odprowadzona zostanie na miejsce wiecznego spoczynku.

Różaniec w intencji zmarłego Ryszarda odmówiony zostanie w dniu pogrzebu o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu  komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

 

Źródło : Komisja Sędziowska Nowy Sącz