1. miejsce na turnieju sędziów w Bardejovie. Zapraszamy do relacji oraz galerii z turnieju

W sobotę 21 stycznia 2017 r. nasza drużyna piłkarska, na zaproszenie rozhodcov ze Słowacji, uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Sędziów Piłkarskich w Bardejovie.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Bardejov(gospodarz turnieju) oraz 4 zaprzyjaźnione z nimi drużyny z Polski –  Brzesko, Gorlice, Nowy Sącz i Nowy Targ.

Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”, zawody trwały 20 min, a zespoły miały do rozegrania po 4 mecze.

Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna – Bardejova.  Spotkanie było bardzo wyrównane, obydwie drużyny starały się rozgrywać piłkę spokojnie od tyłu, tak aby nie stracić bramki i liczyły głownie na kontratak, który da upragniona bramkę i pozwoli kontrolować przebieg spotkania. I tego właśnie doczekaliśmy się w 16 minucie zawodów…przejmujemy piłkę na połowię przeciwnika, Przemek Grębski  mija jednego ze słowackich obrońców i dogrywa precyzyjnie piłkę do dobrze ustawionego Marka Ogórka, któremu nie pozostaje nic innego tylko umieścić futbolówkę do pustej bramki, strzeżonej przez słowackiego golkipera. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ Marka, po kontuzji kolana, której doznał ponad rok temu na turnieju w Wieliczce. Pierwsze cenne punkty trafiają na konto sądeckiej drużyny. Brawo chłopaki…!!!

Kolejny nasz rywal – Brzesko- typowa drużyna turniejowa, która na swoim koncie ma bardzo dużo sukcesów. Na nasze szczęście,tym razem było inaczej…nasi przyjaciele z Brzeska przyjechali w bardzo okrojonym składzie, a w szczególności widoczny był brak ich najlepszego snajpera Seweryna Kozuba. Bez większego problemu strzelamy 4 bramki, za sprawą Palkija, Grębskiego x2, Ogórka i pokonujemy w pięknym stylu drużynę Brzeska. Dopisujemy kolejne cenne 3pkt. i pniemy się w górę w tabeli.

Do końca turnieju pozostają tylko 2 mecze i to z drużynami z naszego okręgu( Nowy Targ i Gorlice), które bardzo dobrze znamy i wiemy na ile przeciwnik w danym dniu może nam pozwolić.

Spotkanie z Nowym Targiem pokazuje, że nie mamy zamiaru się zatrzymywać. Strzelamy 4 bramki (Grębski x2, Ogórek, Palkij), tracąc tylko jedną i znów możemy się cieszyć z okazałego zwycięstwa. Po tym spotkaniu mamy już zagwarantowane 2 miejsce w turnieju, a o tym czy zajmiemy pierwsze zdecyduje ostatni mecz z drużyną KS Gorlice.

Do ostatniego spotkania podchodzimy mocno zmobilizowani, pojedynki nowosądecko –  gorlickie są zawsze emocjonujące i zapewniają publiczności wiele wrażeń. Jesteśmy w dużo lepszej sytuacji od naszego przeciwnika, z racji tego, że nam wystarczył remis aby ostatecznie triumfować w całym turnieju, a drużyna Gorlic musiała by nas pokonać. Jako pierwsi w tym spotkaniu bramkę zdobywają gorliccy sędziowie, po pięknym uderzeniu Waldka Pyznara obejmują prowadzenie i to my musimy odrabiać straty. Długo nie musieliśmy czekać…w 3 minuty rozstrzygamy o losach spotkania, najpierw Daniel Palkij a później 2 razy niezawodny Przemek Grębski i drużyna Gorlic na kolanach…

Zwyciężamy 3:1 i w pięknym stylu świętujemy triumf w całym turnieju. Zdobywając 12 bramek i tracąc zaledwie 2, widać ,że w tym dniu byliśmy nie do zatrzymania. Warto podkreślić, że to nie było pierwsze nasze zwycięstwo w Bardejovie. Sądecki team obronił tutuł z poprzedniego roku.

Chłopaki…wielki szacun!!! Bardzo dziękujemy…i prosimy o więcej!!! Już w najbliższą sobotę Mistrzostwa Małopolski w Krakowie.  Trzymamy kciuki i liczymy na podium!!!!

Wyniki poszczególnych spotkań:

Nowy Sącz – Bardejov                  1-0

Nowy Sącz – Brzesko                    4-0

Nowy Sącz – Nowy Targ               4-1

Nowy Sącz – Gorlice                      3-1

 

Tabela końcowa :

  1. Nowy Sącz 12 pkt
  2. Gorlice         7 pkt
  3. Nowy Targ  4 pkt
  4. Bardejov      3 pkt
  5. Brzesko        1 pkt

 

Skład drużyny: Stefan Mac, Dawid Mituś, Jan Horowski, Maciej Marcisz, Dawid Marcisz, Przemysław Grębski, Marek Ogórek, Daniel Palkij.

Trener: Marek Ogórek.

Kierownik drużyny: Hubert Kożuch.

Mentor drużyny: Stanisław Brożek.

Relację przygotował Hubert Kożuch.                        Galeria z turnieju