Jest akcja, wszystkie ręce na pokład!

Za nami 3 dłuuuugie miesiące przerwy w rozgrywkach. Wam też zima ciągnie się w nieskończoność? Jeśli tak to mamy optymistyczną wiadomość. Koniec marazmu, wracamy do życia. Przed nami luty, a zatem wielkimi krokami zbliża się Halowy turniej sędziów o puchar przewodniczącego KmS Nowy Sącz. Niby dopiero 3. edycja, a turniej już na stałe wrósł w nasz sędziowski kalendarz.
Ale uwaga, w tym roku turniej ma wyjątkowy charakter. Połączy nie tylko sportową rywalizację i integrację, ale przede wszystkim zrealizuje szczytny cel – wesprze osobę, która jest w poważnej potrzebie.

Andrzej Rosadziński, bo o nim mowa, jest pracownikiem Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oddelegowanym ds. sędziów. Przez wiele lat współpracował z naszą Komisją i śmiało można powiedzieć, że jest naszym przyjacielem. Młody, energiczny, cieszący się życiem człowiek, okaz zdrowia. Niespodziewanie w maju ubiegłego roku spotkało go nieszczęście. Będąc sam w mieszkaniu przeszedł udar mózgu. Życie zawdzięcza zaprzyjaźnionemu trenerowi piłkarskiemu, który odnalazł go w mieszkaniu w ciężkim stanie.

Andrzej przeszedł poważną operację głowy i wiele miesięcy spędził w szpitalu najpierw walcząc o życie, a potem o powrót do sprawności. Aby było to możliwe potrzebna jest ciągła rehabilitacja, któr jest kosztowna i znacznie przewyższa możliwości finansowe jego rodziny. W pomoc Andrzejowi zaangażowali się sędziowie z całej Małopolski, którzy wsparli go finansowo. Przyłączamy się i my! Panowie obserwatorzy, koleżanki i koledzy, nie możemy zostawić naszego przyjaciela w potrzebie. Trzeba zebrać jak największą kwotę na rehabilitację Andrzeja. Liczy się każda złotówka.

W niedzielę 10. lutego nie może nikogo zabraknąć. Tradycyjnie spotykamy się na hali w Brzeznej. Tym razem przychodzimy na turniej z całymi rodzinami, bo zapowiada się przednia zabawa i wiele atrakcji. Będą zabawy dla dzieci (i prezenty), licytacje cennych nagród rzeczowych i loteria fantowa. Szczególnie liczymy na obecność obserwatorów oraz starszych kolegów sędziów. W akcję włączył się tutejszy Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz liczni sponsorzy, którzy chcą wspomóc  Andrzeja w szybkim powrocie do zdrowia. O dalszych szczegółach akcji poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej.